Ne küzdj! Se érte. Se ellene. – Mire vezet ez?
Nemrég egy reggeli meditációmban érkezett egy nagyon világos üzenet: „NE KÜZDJ! Se érte. Se ellene.” Nem tudom, hogy tapasztaltátok-e már a felismerésnek azt a formáját, amikor mintha a semmiből érkezne az üzenet, és amikor befogadom, nincs több kérdésem, és egy nagyon jó, megnyugvást adó érzés kíséri.
Minden a helyére kerül, még akkor is, ha nem is tudom hirtelen hova tenni az üzenetet, nem mindig értem meg azonnal, és az is lehet, hogy még azt sem tudom, melyik témámhoz kapcsolódik. Viszont azt az egyet biztosan tudom, a saját tapasztalások alapján, hogy ez egy nagyon támogató üzenet, értem van és ha nyitott és befogadó vagyok rá, akkor nagy változásokat hozhat számomra.
Hát ez is egy ilyen üzenet volt. De térjünk vissza arra, hogy mire jutottam vele és mit szeretnék belőle megosztani veled, hogy hátha téged is támogat a következő lépésedben vagy egy nehéz élethelyzetedben.
Amikor elgondolkodtam azon, hogy mit is szeretne ez az üzenet mondani nekem, két irány bontakozott ki:
1, Ha valamiért teszed, akkor azért, mert azt gondolod, hogy neked nincs vagy még nincs elég.
2, Ha valami ellen teszed, akkor azért, mert nem akarsz valamit vagy nem úgy, ahogyan az élet eléd tette.
Egy kicsit menjünk mélyebben bele ezekbe…
Miért ne küzdj érte?
A küzdelem energiája mögött tehát az a hited áll, hogy nincs, vagy nincs elég valamiből. És ameddig mélyen benned, tudattalanul, ez a meggyőződés él, addig újra és újra ezt is fogod megteremteni az életedben. Mit jelent ez? Azt, hogy semmiféle sikerélmény nem fogja tudni ezt a küzdelmet elmulasztani, csak időleges lesz minden elért eredmény. Vagy fizikailag, vagy a tudatodban. Ezért újra előjön majd különböző formákban, különböző életterületeken. Hiszen a léte abban a hitedben gyökerezik, hogy nincs elég. Tehát újra és újra ezt teremted meg. A hiányhelyzetet. Különböző formákban. Legyen szó egy fizikai dologról, egy kapcsolatról, egy érzésről, egy minőségről.
Például:
nem vagy elégedett a munkahelyeddel/munkáddal, az azt jelentheti, hogy nincs elég elfogadás, elismerés, kapcsolódás, kölcsönösség, stb. VAGY
nincs párkapcsolat, vagy ha van is, nincs benne elég figyelem, elfogadás, törődés, kölcsönösség, szeretet, szerelem, stb. VAGY
nincs elég pénz VAGY
nincs elég idő VAGY
nincs elég energia, erő, kedv, stb.
Mint egy hydra, aminek újra és újra kinő a levágott feje.
A nagy kérdés, hogy mikor fáradsz bele eléggé a küzdelembe ahhoz, hogy végre abbahagyd, megállj és azt mond: ELÉG! Mikor mersz szembe nézni a valódi okokkal magadban?
Energetikailag ez a szűkösség, hiány, elégtelenség témaköre. Minden érzés ide vezet, ahol korlátot, nyomasztást, kicsinységet, elégtelenséget, stb. érzékelsz magadban.
Az érzéseid vezetnek. Ha ez nem jó neked, akkor érdemes mielőbb foglalkoznod vele.
A tudatosság segít a megértésben és átalakításban. Hogy felismerd honnan jött és miért van veled ez a meggyőződés, majd amikor úgy döntesz, akkor átváltsd ezt a gondolkodási mintádat.
Miben érzel hiányt? És mit szeretnél helyette?
Elfogadást. Elismerést. Szeretetet. Figyelmet. Törődést. Együttérzést. Kezd el ezeket erősíteni! Először is magadban. Kezd el ezt adni! Arra azonban vigyázz, hogy magadat se hagyd ki!
Térj vissza rá újra és újra, amikor ismét elnyel a régi hitrendszer, amikor ismét a régi, megszokott helyzetekben találod magad. Nem baj, ha nem megy elsőre! Sokkal rosszabb lenne, ha egyből feladnád, vagy meg sem próbálnád.
Miért ne küzdj ellene?
A küzdelem harc. Ebben az esetben abból ered, hogy valamit nem fogadunk el, épp ezért vagy meg akarjuk változtatni, vagy teljesen el akarjuk tüntetni az életünkből. Hatalmas energiákat emészt fel, ráadsául nem is valószínű, hogy ez lenne a legcélravezetőbb, a legmagasabb szintű megoldás az adott helyzetben.
A küzdelemben energetikailag mindig ellentétek vannak, elkülönülés van, ítélkezés és hatalmi játszma. Ahol az egyik nyer, ott a másik veszít.
Mi lehet más megoldás, ami nyertes-nyertes helyzetet teremt?
Nem a küzdelem. Ezt mélyen belül érzed is, csakhogy ez eddig téged legtöbbször az áldozat, a vesztes szerepébe lökött. Főleg, ha érzékeny lelkületű vagy, aki mélyen a békét érzi a magáénak és ezt is szeretné képviselni. Éppen ezért eddig leginkább olyan alternatív megoldásokat találtál ki, mint péládul kihátráltál, átengedted a terepet a másiknak, elnyomtad magadban az érzéseidet és a véleményednek nem adtál hangot, stb.
Lehet, hogy elkerülted így a konfliktust, energetikailag viszont önmagadat tetted egy gyenge, erőtlen, mártír/áldozat szerepébe. Vagy a bűntudat súlyát cipeled, ha mégis valamit tettél az adott helyzetben. Mi lehet akkor ennél jobb, más megoldás?
Például ez az irány:
ELFOGADÁS – milyen helyzetben vagyok? miért vagyok ebben a helyzetben? mit jelent ez számomra? mire tanít ez engem? (legfőképpen önmagammal kapcsolatban)
Amikor megállsz és elfogadod azt, ami VAN, máris elkezded visszavenni az irányítást a saját kezedbe, ezzel pedig az erődet önmagadhoz. Nem vagy áldozat! Még kevésbé szeretnél elkövető lenni.
MEGÉRTÉS –mi az, amit másképp lássak és cselekedjek, hogy új/magasabbrendű megoldások születhessenek? Mi az, amin változtatnom kell (legfőképpen magamban) ahhoz, hogy más legyen a végkimenetel, mint eddig?
CSELEKVÉS – ami sokszor éppen a „nem-cselekvés”, vagyis nem csinálni többet azt, vagy egyre kevésbé, ami már nem szolgálja a szívbéli céljaimat ÉS erősíteni azt, ami emel, épít, támogat.
Ha ezt a 3 lépést megteszed, már önmagában jelentősen javul a helyzet a számodra kellemetlen, nehéz, feszítő helyzetekben.
Ez egy belső út, belső „munka”. Aminek az egyik legfőbb hozadéka a saját BELSŐ ERŐ felfedezése.
Hagyjon egy választ
Want to join the discussion?Feel free to contribute!